Katarzyna Jedynak - psycholog

Katarzyna Jedynak

Jestem absolwentką PSYCHOLOGII na Uniwersytecie Jagiellońskim. Następnie ukończyłam studia podyplomowe w zakresie ZABURZEŃ EMOCJONALNYCH U DZIECI I MŁODZIEŻY na Uniwersytecie Pedagogicznym oraz studia podyplomowe w zakresie LOGOPEDII również na Uniwersytecie Pedagogicznym.
W swojej pracy zawodowej prowadzę terapie z dziećmi z: autyzmem, zespołem Aspergera, dziećmi ze specyficznymi trudnościami w nauce, dyslalią, alalią, afazją, dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną oraz z trudnościami adaptacyjnymi i nadpobudliwością psychoruchową.
W moim kilkunastoletnim doświadczeniu zawodowym pracowałam w szkole z zespołami integracyjnymi, przychodniach zdrowia i przedszkolach. Obecnie prowadzę prywatną praktykę w gabinecie mieszczącym się
w budynku SP 158 przy ul. Strąkowej 3A w Krakowie oraz w przychodni zdrowia Centrum Medyczne Liszki, gdzie zajmuję się diagnozą i terapią indywidualną dzieci.
Jola Pocheć

Jola Pocheć

    Jestem absolwentką Pedagogiki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizację z zakresu Neurologopedii Klinicznej uzyskałam na Akademii Medycznej we Wrocławiu, broniąc pracy dotyczącej diagnozy i terapii dziecka z encefalopatią. Mam za sobą Studia Podyplomowe z dziedziny Logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W codziennej praktyce zawodowej specjalizuję się:
    • - w terapii dzieci z niekorzystnymi stanami napięcia mięśniowego i nieprawidłowym wzorcem ruchowym języka podczas połykania, prowadząc Terapię Miofunkcjonalną wg/A. Kittel
    • - dziecięcej neurologopedii klinicznej w świetle współczesnej wiedzy neurofizjologicznej, stosując strategie postępowania w obszarze oralnych funkcji pokarmowych, motorycznych i sensorycznych u dzieci z obciążonym wywiadem neurologicznym według standardów koncepcji NDT Bobath, SLT
    • - wczesnej interwencji i wspomaganiu rozwoju dzieci z grupy wysokiego ryzyka na podstawie koncepcji neurorozwojowych oraz integracji sensomotorycznej
    • - terapii dzieci z niedokształceniem mowy o typie afazji, zaburzeniami komunikacji wynikających z funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, jak opóźniony rozwój mowy, zespoły genetyczne i zespoły wad wrodzonych, alalie, dysfazje)
    • - terapii typowych wad artykulacyjnych, seplenienia, rotacyzmów, mowy bezdźwięcznej itd.
    Posługuję się Monachijską Funkcjonalną Diagnostyką Rozwojową, certyfikat nr 13/MFDR/2010, którą stosuje się do oceny rozwoju dziecka od pierwszego miesiąca życia do trzeciego roku życia poprzez obserwację, analizę i interpretację jego zachowań. Terapię wspomagam wiedzą z zakresu neuroterapii EEG Biofeedback, Terapii Taktylnej, Integracji Odruchów Dynamicznych i Posturalnych, a także Integracji Odruchów Ustno- Twarzowych wg/ dr Swietłany Masgutowej oraz Sally Goddard Blythe. Kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując z dziećmi w szkole z zespołami integracyjnymi, przychodniach zdrowia oraz prowadząc praktykę prywatną.